Haber

EMEP: Demokrasiyi koruyan güçler ‘tek adama’ karşı birleşmeli

Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in adaylığını açıklamasının ardından yaptığı paylaşımda yaşanan gelişmelerin ‘tek adam’ yenilgisinin ancak örgütlü güçle mümkün olduğunu gösterdiğini vurguladı. insanlar.

Akdeniz, “Bir kez daha işçi, emekçi; Emek, demokrasi ve barıştan yana olan tüm güçleri tek adam yönetimine karşı ortak tavırla mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ ÖNEMLİ OLDU”

Millet İttifakı’nda cumhurbaşkanı adayını belirlemede İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener öne çıktı. Akşener’in CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını veto etmesinin ardından İşçi Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz açıklama yaptı. Akdeniz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin tek adam yönetiminden kurtulma ihtiyacı her geçen gün artıyor. Burjuva muhalefet cephesindeki gelişmeler, Tek Adam’ın yenilmesinin ancak halkın örgütlü gücüyle mümkün olduğunu somut olarak gösteriyor.

Bunun için cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tek adam rejimine karşı halkın taleplerini dikkate alan ve siyasi demokrasiden yana olan tek adayla yapılması daha da elzem hale geldi.

Bir kez daha işçiler, emekçiler; Emekten, demokrasiden ve barıştan yana olan tüm güçleri tek adam rejimine karşı ortak tavırla çabayı artırmaya çağırıyoruz. İşçi Partisi bu sorumlulukla hareket edecektir.” (HABER MERKEZİ)

beytussebapajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu