Haber

Mert Günok: “10 deplasman maçını çevirip farka gitmek kolay değil”

Beşiktaş’ın başarılı kalecisi Mert Günok, Fenerbahçe’nin galibiyetiyle ilgili, “10 deplasman oyuncusundan sonra maçı tersine çevirip ardından öne geçmek kolay iş değil” dedi.

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig’in 27. haftasında deplasmanda Fenerbahçe’yi 4-2 mağlup ettiler. Karşılaşmanın ardından siyah beyazlıların başarılı yıldızı Mert Günok, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Grup arkadaşlarını galibiyetten dolayı tebrik eden Mert, “10 kişi deplasmanda maçı çevirip farka gitmek kolay iş değil. Bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Özellikle 10 kişi kaldıktan sonra çok iyi mücadele ettiler. Bizim için güzel bir galibiyetti.”

“Birçok kırılma anı yaşandı”

Maçta çok kırılma anlarının yaşandığına dikkati çeken deneyimli file bekçisi, “Aslında maçta çok kırılma anları olduğunu söyleyebiliriz. Valencia pozisyon kaçırdı. Kaçırılan bir penaltı var. Sonra bir de çok pozisyonlar oluyor. Fenerbahçe tekrar girdi.Bu yüzden izleme zevki yüksek, heyecanlı ve güzel bir maç oldu.Birçok kırılma anı yaşandı” dedi.

“İkinci penaltı kaleye çarpsaydı onu çıkarabilirdim”

Karşılaşmadaki penaltı durumlarına değinen tecrübeli kaleci, “İlk penaltı durumunu gördüm, henüz izlemedim. İzlemeden konuşuyorum. Önce Onur ayağını koydu, sonra Arda’nın atladığını gördüm. Ayağı Halil’e o kadarını söyledim.Öyle takdir ettiler.Penaltıya gelince ilkinde.Havadan vuracağını sandım ama yerden vurdu.Fakat ikincide ben beklerken biraz Valencia’yı yanılttı.Tekrar aynı yere vurmaya çalıştı.Bu sefer yere düştüm.Bu sefer kaleyi bulsa çıkardım herhalde.Arda’ya da Onur’un koyduktan sonra söyledim. ayağı, üstüne atladın ama dediğim gibi oldu, pozisyon geçti, maç bitti.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu